O nas 

Uwaga! Ten serwis używa plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

HUTA MAŁAPANEW Spółka z o.o. istnieje od 1 lipca 2001r i  jest  kontynuatorką działalności Huty "MAŁAPANEW" S.A. w Ozimku. Wraz z produkcją odlewów staliwnych i żeliwnych, przejęła od Huty "MAŁAPANEW" jej 250-letnie tradycje odlewnicze. Jest jednym z największych w Polsce producentów odlewów staliwnych. Główne asortymenty produkcji, to: odlewy surowe i obrobione, walce hutnicze, części do maszyn (koła jezdne suwnic, osprzęt walcowniczy). Odlewy wytwarzane są z ok. 200 gatunków staliw i żeliw według norm: PN/EN, DIN, ASTM, GOST, BS lub w oparciu o wymagania zamawiającego. 


Ciężar pojedynczego odlewu surowego może wynosić od 5 do 12000 kg. Odbiorcami produkowanych odlewów są wszystkie gałęzie przemysłu a w szczególności przemysł wydobywczy, hutnictwo, przemysł cementowo-wapienniczy, maszynowy, energetyka, okrętownictwo itp.


Część produkcji kierowana jest na eksport - głównie do krajów Europy. Odlewy wykonywane są według dokumentacji zamawiającego jak również według dostarczonego wzoru lub modelu. Odlewnia może prowadzić produkcję jednostkową lub wielkoseryjną. Odlewy oferowane są w stanie surowym lub z obróbką mechaniczną.


Misją HUTY MAŁAPANEW Spółka z o.o. jest produkcja wysokiej jakości odlewów zgodnie z wymaganiami klienta i w poszanowaniu środowiska. Dla realizacji tej misji Huta wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania spełniający wymagania norm ISO 9001:2008 i ISO 14 001:2004.


HUTA MAŁAPANEW Spółka z o.o. od września 2004r. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej GWARANT. Od dnia 01.12.2011r. na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Opolu VIII Wydziału Gospodarczego HUTA MAŁAPANEW Sp. z o.o. przejęła firmę "MAŁAPANEW" Armatura Sp. z o.o. w Ozimku. Obecnie usługi obróbki mechanicznej oraz produkcja armatury przemysłowej i pozostałych wyrobów tej spółki prowadzona jest pod firmą HUTA MAŁAPANEW Sp. z o.o.
 

PRACA